Hydroizolace vlhkých prostor

Správná hydroizolace vlhkých prostorů – důležitá etapa oprav, obzvlášť pokud se jedná o koupelnu.

Postup práce: na povrch stěn a podlahy se nanesou produkty značky SuperTectum®, PU Primer nebo Macro Prime. Obvykle stačí pouze jedna vrstva, ale podle osnovy se pro vysokoku absorpci vlhkosti doporučuje nanést dvě vrstvy. Na úhlové styky povrchu (stěna/stěna, stěna/podlaha) se aplikuje izolační materiál SuperTectum Repair, na povrch stěn a stropů dvě vrstvy hydroizolačního materiálu SuperTectum TX. Poslední fází je uložení dlažby na uschnutý hydroizolační nátěr a opracování úhlových spojů polyuretanovým tmelem Flex PU.

Materiály SuperTectum®

Jednosložková, polyuretanová tekutá membrána určená pro hydroizolaci detailů.

Spotřeba:
1,8 kg/m²

Balení:
5 kg

Barva:
šedá

Technický list ke stažení (PDF)

Jednosložkový, polyuretanový, rychleschnoucí, univerzální základní nátěr s nízkou viskozitou ideální pro každý podklad.

Spotřeba:
100-500 g/m²

Balení:
20 l

Barva:
bezbarvý

Technický list ke stažení (PDF)

Základní nátěr s nízkou viskozitou na bázi polyuretanu pro neporézní podklady.

Spotřeba:
100-300 g/m²

Balení:
20 l

Barva:
bezbarvý

Technický list ke stažení (PDF)

Nová generace tixotropní, polyuretanové tekuté membrány pro hydroizolaci s nízkým obsahem rozpouštědel.

Spotřeba:
1,5-2 kg/m²

Balení:
25 kg

Barva:
bílá / šedá

Technický list ke stažení (PDF)

Jedno-komponentní těsnící tmel na bázi polyuretanu s nízkým modulem pružnosti, ideální pro použití v podmínkách s vysokou vlhkostí.

Spotřeba:
na místě

Balení:
600 g (kartuš)

Technický list ke stažení (PDF)

 

Spolehlivá hydroizolace vlhkých prostorů

Konstrukce podlahy v obytných prostorech mnohobytových jednotek je tvořena z osnovy, vyrovnávací vrstvy, mezivrstvy lepidla, podlaha (např. keramická dlažba). Hydroizolace se používá jako doplňková mezivrstva, jejímž úkolem je ochrana stavebních konstrukcí a prostorů před průnikem vlhkostí, tekutin a následném poškození.

Instalace hydroizolace ve vlhkých a mokrých prostorech – koupelny, sprchy, toalety, prádelny atd, je operace, jejíž kvalita má vliv jak na exploatační dobu bez dalších vedlejších oprav těchto místností, tak i zachovalost ostatních prostorů. Materiály SuperTectum® jsou optimální pro společné použití, umožňují provést spolehlivou hydroizolaci s minimálními spotřebou času, která Vám bude dlouho sloužit (nejméně 50 let).

Použití SuperTectum® pro hydroizolaci koupelen

S ohledem na velikost standardních koupelen v mnohobytových jednotkách tekutá hydroizolace SuperTectum® umožňuje provést hydroizolaci v těžko dosažitelných místech, opracovat spoje, úhly, místa blízko umístění trubek a ventilaci. V případě mechanického poškození gumového povrchu není třeba ho úplně měnit. Je postačující vyčistit poškozenou oblast a nanést novou vrstvu.

Při instalaci hydroizolací podlah vrstva tekuté hydroizolace vyrovnává podlahu, pokud původně nebyla rovná. Příznačnou výjimečností dané hydroizolace je schopnost spojení se všemi druhy povrchu: beton, kov, omítka, dřevo, cihly, povrchy s olejovou barvou a stěny s tapety.

Materiály SuperTectum® – směsi s unikátními vlastnostmi, které ochrání všechny povrchy vaší koupelny.

MÁTE ZÁJEM

O NAŠE SLUŽBY?