Hydroizolace parkovišť

Hydroizolace podzemního parkoviště – nutný stavební krok k zajištění bezpečí exploatace, který se musí provádět ještě během stavby objektu.

Podzemní garážní prostory mají velké množství výhod, například úspornost plochy a stabilní teploty. Ale mají i pár mínusů, systematické působení atmosférních srážek, spodní vody a vlhkost. Pro kvalitní řešení těchto problému existuje hydroizolace podzemních parkovišť.

Procedura hydroizolace zajistí ochranu kovových elementů konstrukce a automobilů proti korozi, zachová základ v dobrém stavu a zabrání vzniku plísni a kvasinek na stěnách.

Materiály SuperTectum®

Základní nátěr s nízkou viskozitou na bázi polyuretanu pro neporézní podklady.

Spotřeba:
100-300 g/m²

Balení:
20 l

Barva:
bezbarvý

Technický list ke stažení (PDF)

Jednosložkový, alifatický vrchní nátěr na bázi polyuretanu.

Spotřeba:

Jako ochranný nátěr k produktům SuperTectum:
100 g/m² (pro jednu vrstvu)

K utěsnění betonu:
100-150 g/m² (pro jednu vrstvu)

Pro intenzivní zatížení:
600 g/m²

Balení:
20 l

Technický list ke stažení (PDF)

Základní epoxidový, dvousložkový nátěr na bázi vody vhodný pro použití v uzavřených a vlhkých prostorách.

Spotřeba:
150-200 gr/m²

Balení:
8l (4l+4l)

Barva:
komponent A – bílá
komponent B – zlatá

Po smíchání komponentů v poměru 1:1 je barva bílá

Technický list ke stažení (PDF)

Jednosložková, rychle vytvrzující, polyuretan-bitumenová tekutá membrána.

Spotřeba:
1,5 kg/m² (ve dvou vrstvách)

Balení:
25kg

Technický list ke stažení (PDF)

 

Z jakého důvodu vzniká protečení vody?

Vysoká úroveň hydroizolace je jedním z hlavních měřítek kvality stavby podzemní garáže. Pokud práce byla provedena poctivě, bude v parkingu sucho, protečení a skvrny od vlhkosti budou vyloučené.

Pokud je z nějakého důvodu odolnost vůči vlhkosti v prostoru narušená, vzniká protečení, bez hydroizolace podzemního parkingu taková situace nedopadne dobře.

Specialisti vymezují další příčiny protečení vody:
Specifičnosti hydroizolace podzemního parkování

Nejproblémovějšími místy při organizaci hydroizolace podzemních parkovišť jsou deformační švy, mikrošvy, okolí armatur, místa odvodu komunálních systémů, praskliny v základě. Dnes se ve stavebnictví používá několik metod hydroizolace parkovišť, každá z nich má své specifické vlastnosti, výhody a nedostatky. Základem jsou různé metody tekutých hydroizolačních nátěrů, vytvářejících ochrannou membránu, metody průniku, injektáže a rozprášení.

Společnost Avaton Plus kvalitně provede vnitřní a vnější hydroizolaci parkovišť v průběhu stavění i exploatace. Nabízíme služby konzultace, expertizu stavebnictví, projektování objektů, montáže, revize předchozí ochrany proti vlhkosti, hydroizolaci jednotlivých elementů parkoviště.

Provádět ochranné práce je mnohem jednodušší a úspornější v průběhu stavby než ve finální podobě.

Specialisti naší společnosti vám nabídnou nejoptimalnější řešení hydroizolace parkování, zajistí potřebné materiály, rychle a kvalitně provedou ochranné práce stavby proti průniku vody a vlhkosti.