Hydroizolace bazénů

Životnost bazénu a jeho spolehlivost závisí na kvalitě instalované hydroizolace, což znamená že i na kvalitě vybraných materiálů a správnosti v jejich použití.

Hydroizolace bazénů se provádí pod dlažbou, kde několikavrstvá ochrana pomocí produktů SuperTectum® zabraňuje prosakování vody mimo určenou plochu. Spodní vrstva ochrany je tvořená pomocí produktů PRIMER a REPAIR, následují dvě vrstvy produktu UV, proložené vrstvou křemičitého písku pro zajištění pružnosti a odolnosti materiálu. Do přímého kontaktu s vodou přichází horní vrstva, která je tvořena bazénovou keramickou dlažbou.

Materiály SuperTectum®

Jednosložková, polyuretanová tekutá membrána určená pro hydroizolaci detailů.

Spotřeba:
1,8 kg/m²

Balení:
5 kg

Barva:
šedá

Technický list ke stažení (PDF)

Jednosložkový, polyuretanový, rychleschnoucí, univerzální základní nátěr s nízkou viskozitou ideální pro každý podklad.

Spotřeba:
100-500 g/m²

Balení:
20 l

Barva:
bezbarvý

Technický list ke stažení (PDF)

Základní nátěr s nízkou viskozitou na bázi polyuretanu pro neporézní podklady.

Spotřeba:
100-300 g/m²

Balení:
20 l

Barva:
bezbarvý

Technický list ke stažení (PDF)

Membrána na bázi polyuretanu určena pro místa s vystavováním UV záření.

Spotřeba:
1,5-1,8 kg/m²

Balení:
25 kg

Barva:
bílá / šedá

Technický list ke stažení (PDF)

Hydroizolace betonové bazénové nádrže

Bazén je zvláštní stavební konstrukce. V něm voda působí na obklad nejen jako vlhké prostředí, ale svým objemem vytváří i zátěž na základní nosnou konstrukci. Proto při výběru hydroizolace je důležité, aby všechny materiály byly voděodolné a mohly odolávat mechanickým poškozením, disponovat odolností vůči deformaci, změnám teplot a dalším negativním jevům.

Fakticky hydroizolace betonové nádrže v bazénu musí být pevnou a maximálně elastickou najednou, jak uvnitř, tak i zvnějšku. Dnes takové kritéria splňují ne všechny hydroizolační materiály na stavebním trhu. Problémem je, že základem bazénu je beton nebo železobeton, někdy cihly. K tomu, aby bazén z betonu byl spolehlivý, pevný, odolný vůči vlhkosti, hydroizolace musí plně harmonovat s osnovou.

Výběr materiálu pro hydroizolaci bazénu

Vnější izolace je důležitá při zařízení bazénu na otevřené zemině. Často z důvodu snížení nákladů na vnější zpracování se objednává levný materiál, například ruberoid nebo cementový roztok. Výsledkem úspornosti jsou potom vážné problémy a další dodatečné výdaje.

Levný materiál samozřejmě je méně pevný a trvanlivý. Takový materiál nemůže zajistit izolaci na dostatečné úrovni kvůli velkému množství spojů a švů. Následuje postupné ničení základu bazénu, koroze armatury, což ovlivní stav vnitřní izolace.

Kvalita vnitřní hydroizolace je podstatná pro všechny druhy bazénů. Voda, která se stálé nachází v bazénové nádrži, nesmí proniknout do základu a zničit zevnitř cele zařízení.

Proto materiál musí být:

Hydroizolace bazénu – nepostradatelná etapa práce ve stavění vodní nádrže, která Vám bude dlouho sloužit. Proto se musí dávat velký pozor na výběr materiálu, jeho vlastností, způsob použití a aplikace. Tak si budete moct vy a vaše rodina užívat plávání v bazénu bez oprav mnoho let.

Pro správný výběr technického řešení tekuté hydroizolace bazénu materiály SuperTectum® můžete využít konzultaci se specialisty naší společnosti.

MÁTE ZÁJEM

O NAŠE SLUŽBY?