Hydroizolace balkonů a teras

Otevřená terasa je architektonická konstrukce, spojující venek a obytné prostory. Kvůli umístění v otevřeném prostředí vyžaduje dodatečnou ochranu. Hydroizolace balkonu nebo terasy materiály SuperTectum® – spolehlivá ochrana proti průniku vody do struktury stavební konstrukce a jejímu dalšímu zatečení do prostorů.

Hydroizolaci balkonů a teras (pod dlažbou) se doporučuje provádět obdobným postupem jako základní hydroizolaci, místo dokončovací povrchové vrstvy se však položí dlažba. Zvýšenou ochranu proti vodě ve spárách zajišťuje SUPERTECTUM FLEX PU, který se nanese po obvodu dlažby dle potřeby.

Materiály SuperTectum®

Jednosložková, polyuretanová tekutá membrána určená pro hydroizolaci detailů.

Spotřeba:
1,8 kg/m²

Balení:
5 kg

Barva:
šedá

Technický list ke stažení (PDF)

Jednosložkový, polyuretanový, rychleschnoucí, univerzální základní nátěr s nízkou viskozitou ideální pro každý podklad.

Spotřeba:
100-500 g/m²

Balení:
20 l

Barva:
bezbarvý

Technický list ke stažení (PDF)

Základní nátěr s nízkou viskozitou na bázi polyuretanu pro neporézní podklady.

Spotřeba:
100-300 g/m²

Balení:
20 l

Barva:
bezbarvý

Technický list ke stažení (PDF)

Membrána na bázi polyuretanu určena pro místa s vystavováním UV záření.

Spotřeba:
1,5-1,8 kg/m²

Balení:
25 kg

Barva:
bílá / šedá

Technický list ke stažení (PDF)

Jedno-komponentní těsnící tmel na bázi polyuretanu s nízkým modulem pružnosti, ideální pro použití v podmínkách s vysokou vlhkostí.

Spotřeba:
na místě

Balení:
600 g (kartuš)

Technický list ke stažení (PDF)

 

Cíl hydroizolace balkonů a teras

Hlavním úkolem hydroizolace teras je ochránit stavební systém, materiály, prostory a konstrukce před průnikem vlhkosti, působením ultrafialového záření, kroupy nebo teplotní změny ochranným nátěrem.

Každý druh stavby vyžaduje kvalitní hydroizolaci terasy, správně nainstalovaný systém okapů a hermetičnost stříšky. Což zabezpečí ochranu prostoru před průnikem vlhkosti kvůli dešti nebo sněhu.

Proč je nutná hydroizolace?

Hydroizolace otevřené terasy má pozitivní vliv na celou stavbu. Díky ochranné vrstvě nebudou stěny verandy namočené zevnitř, což znamená, že i přilehlé stěny také budou chráněné před vlhkosti. V opačném případě hrozí vznik kvasinkových mikroelementů a plísně, které se dostanou do stěn a budou se šířit po všech prostorech.

Úkoly hydroizolace:

Podlaha terasy bez hydroizolace rychlé podléhá ztrátě na kvalitě. Pokud nebyla provedena hydroizolace terasy pod dlažbou, materiál se může vzdout. Absence ochrany u dřevěné podlahy vede k jejímu shnití.

To stejné platí i na jiné místnosti v budově. Ve vyrovnávací vrstvě rychle vzniknou mikropraskliny a konstrukce se bude ničit. Pokud se terasa nachází pod nebo nad obytnými prostory, tak i ty mohou být poškozeny vlhkostí.

Proto je hydroizolace podlahy na otevřené terase nutnou podmínkou pro prodloužení exploatační doby budovy.

MÁTE ZÁJEM

O NAŠE SLUŽBY?